Gösteriye Hazırlanın "Gençler Uçuyor"

Hep "Sen şöyle biraz geride dur, zamanı gelince yaparsın!" denilmiştir bu ülkenin gençlerine. Hiç unutmuyorum ilk roman taslaklarımı gören lise edebiyat öğretmenim "Ne yaşadın ki neyin romanını yazıyorsun? Önce 40 yaşına gel sonra roman yazarsın!" demişti. Şaka gibi ama gerçek! Bu ülke genç nüfusu en fazla olan ülkeler arasında olmasına rağmen kendi gençlerine güven aşılamayı bir kenara bırakalım gençlerin adeta önüne engeller koyan, tecrübeyi yaşanılan yılla bir tutan insanların ülkesiydi.

Gençler, artık kabına sığamıyor! Başarmak, başarmak ve başarmak istiyorlar! Dünün küçük başarılarına küstahça gülümsemek, her geçen gün bir öncekinden daha başarılı olmak için uyanmak istiyorlar!

Peki, bunu nasıl başaracaklar? Onlara kim inanıyor? Onlara kim destek oluyor ve önlerine sıra sıra dizilen bu engelleri kim kaldırmak için bir adım atıyor?

Ülkemizde başarılı işadamlarına "Gençler için ne yapıyorsunuz?" diye sormaya kalkarsanız "Şu kadar öğrenciye burs veriyoruz, şuraya öğrenci yurdu yaptık, buraya da %100 vergi avantajı sayesinde ilköğretim okulu dikip şirketi kuran dedemizin adını verdik" diyeceklerdir. Bunlar elbette önemli sosyal sorumluluk projeleridir ve olmaları da gerekiyor ancak bu destek gençlerin muassır medeniyetler seviyesindeki yaşıtları ile rekabet edecek, dünyayı kasıp kavuracak fikirler geliştirip geleceği şekillendirecek kadar donanıma sahip olmaları için yeterli değil.

Ömer Ekinci 2 yılı aşkın süredir başarıyla yürüttüğü sosyal girişimcilik projesi 12 Yıldız'a yeni bir boyut katıyor ve şimdiden 81 ilde örgütlenip 24 ülkeye temsilcilik vermiş olan bu organizasyon sesini çok daha fazla gence duyurmak ve onları ülkemizin en ihtiyaç duyduğu alanlarda kendilerini geliştirmek için cesaretlendirmek için Gençler Uçuyor programını başlatıyor.

14 Haziran 2014 tarihinden itibaren her Cumartesi gecesi 22:20'de TRT Okul ekranlarında izleyici ile buluşacak olan Gençler Uçuyor Türk televizyon tarihinde belki de ilk kez sadece gençleri, onların hayallerini ve gerçekleştirmek istediklerini önemseyen ilk talk show olacak.

Talk Show genel konsepti itibariyle başarıyı zor elde etmiş ancak kendisini ispat etmiş konukları ağırlayıp onların dilinden her biri başka bir ibret öyküsünü aktarmanın yanısıra birebir gençlere dokunan sorunları en cesur ve en açık şekliyle işleyecek.

Yanıbaşımızda "muassır medeniyet" denen Avrupa yaşlanan nüfusuna eğlencelik uğraşlar aramayı sürdüredursun Ömer Ekinci Gençler Uçuyor ile bu ülkenin çağlayan birer nehri olan tüm gençlerin önüne kurulan barajların tüm kapaklarını tek tek açacak.

Hangi yaşta olursanız olun kesinlikle kaçırmamanız gereken Gençler Uçuyor sayesinde ülkemiz gençlerinin neler başarabileceğine ilk elden şahit olacağınıza garanti verebilirim.

Unutmayın! Tek umudumuz gençlerdir!

Rahmi VİDİNLİOĞLU / 08.05.2014